Спите ли добре? Съвети за добър сън
Проучвания показват една тревожна картина: До половината от жените и един от всеки четири мъже често спят лошо. Все повече от тях прибягват до хапчета за сън и така попадат в един порочен кръг: Ако пропуснете веднъж таблетка - няма повече заспиване! По-добре, преди зависимостта, да се опита със стари домашни рецепти или няколко трика ...
Ежедневният стрес на работното място и в семейството, твърде топлата спалня, затрупана с дрехи, книги, бизнес документи, компютър, телефон... Също така, хубаво сте се наяли преди сън, от седмици не сте се раздвижвали, а отвън уличната лампа и пълнолунието светят невъзпрепятствани право в лицето - честно казано: кой би могъл да спи тогава добре?
Освен външните обстоятелства, които трябва да бъдат отстранени (само лека и малко храна вечер, да се разчисти и проветри спалнята, да се правят упражнения и да се поставят щори ...) остават стрес и тревожност - царството на сънищата изглежда недостижимо.
Често нервност и безсъние, въпреки умора, сочат за магнезиев дефицит. Най-вече, когато се появят крампи в краката. Също така и специални билкови смеси или ароматни комбинации могат да улеснят заспиването и поддържането на съня.
Нашите баби са прибягвали до валериан , маточина или вечерен чай - с успех, тъй като тези вещества успокояват нервите и стреса от деня се забравя бързо. Такива са още и хмел , жълт кантарион и пасифлора . Ако баба бе познавала и нея, тя щеше да прилага и аминокиселината триптофан, като средство за сън. Но често това е било просто топло мляко с мед, ако човек не е имал проблем с белите дробове...
Няколко добри съвета за заспиване и поддържане на съня:
- Светло-синьо отпуска като цвят и по този начин се счита за стимулиращо съня
- Нежна музика и топла вана преди лягане са също полезни (но не и душ директно преди спане!)
- Понякога е достатъчна една хубава книга, за да се отпуснем (кримита и трилъри не са много подходящи).
Последно оценени
-
5.0 (1)Doppelherz Магнезий 400 + B1 + B6 + B12 + Фолиева киселина, 30 таблетка
- 400 mg магнезий на дневна доза
- Само 1 таблетка дневно
€ 3,89 (€ 96,29 / кг)Доставка до 09. октомври
-
5.0 (1)Panaceo Пудра за кожата и рани от зеолит, 30 г
- Поддържа раничките суха и предотвратява навлизането на микроби и бактерии
- Може да се използва от цялото семейство
€ 15,99 (€ 533,00 / кг)Доставка до 06. октомври
-
3.0 (1)Alnavit Био зърнести кифли, 125 г
- Със сусам и ленено семе
- Хрупкава коричка, нежна сърцевина
- Двойна опаковка за печене
€ 2,39 (€ 19,12 / кг)Доставка до 09. октомври
-
2.0 (1)Wild Deodorant Refill Cherry Blossom, 40 г
- За всички типове кожа
- С подхранващи свойства
- Надеждно абсорбира потта
€ 5,99 (€ 149,75 / кг)Доставка до 06. октомври
От нашия блог:
-
България: Безплатна стандартна доставка от € 69,90
-
Безплатно
връщане -
Ние работим
по съобразен с климата начин . Повече от 10.850 продукта